Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polish Belarusian Czech English French German Russian Slovak

Wsparcie / Donate us

zebrolink

Program szczegółowy 2017

PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA 15. PUŁKU UŁANÓW POZNAŃSKICH – 32. DNI UŁANA 2017

piątek, 21 kwietnia – Wędrzyn

9:00

Msza św. w intencji 15. batalionu Ułanów Poznańskich

Kościół Parafialny pw. św. Sebastiana

10:00

Uroczysty apel z okazji Święta 15. batalionu Ułanów Poznańskich

Plac apelowy

11:45-15:00

Piknik rodzinny

Plaża nad jeziorem w Wędrzynie

piątek, 21 kwietnia – Poznań

 

9.00

11.30

15.30

27. Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI:

- ujeżdżenie

- przegląd mundurowy/strzelanie

- kros

CWJ Hipodrom Wola

- hala

- hipodrom

- hipodrom

sobota, 22 kwietnia – Poznań

 

9:45

11:30

27. Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI

- skoki

- władanie lancą i szablą

CWJ Hipodrom Wola

- hala

- hipodrom

19:40

Capstrzyk pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich

Trasa: pl. Mickiewicza – ul. Ludgardy / Paderewskiego

20:00

Apel Poległych pod Pomnikiem z udziałem Władz Miasta Poznania i Gości Honorowych.

ul. Ludgardy / Paderewskiego

niedziela, 23 kwietnia – Poznań

10:00

Msza św. za dusze poległych i pomordowanych Ułanów Poznańskich

Kościół o.o. franciszkanów – Wzgórze Przemysła

10:45-11:00

Przemarsz kolumny konnej i zmotoryzowanej

Trasa: pl. Mickiewicza – ul. Ludgardy / Paderewskiego

11:00

Uroczystość pod Pomnikiem 15. PUł.

Wręczenie odznak pamiątkowych 15. batalionu Ułanów Poznańskich

ul. Ludgardy

12:00

Oddanie hołdu Sztandarowi Pułku

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek

10:00-17:00

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

10:00 Spacer po Cytadeli - SPHM Reduta (start: Dzwon Pokoju)

11:00-17:00 Festyn rodzinny, biwak grup rekonstrukcyjnych

11:00 Pokaz woltyżerki (Lajkonik)

12:00 Pokaz jazdy western (Stajnia NB Ranch)

12:30 Prezentacja pojazdów zabytkowych z okresu międzywojennego

  - przejazd kolumny z opisem pojazdów

  - prezentacja obsługi armaty p-lot Bofors 40mm

13:00 Występ zespołu KSINZOKI

13:30 Prezentacja uczestników 32. Dni Ułana

  - runda z opisem reprezentowanych środowisk

13:45 Dekoracja uczestników Zawodów Kawaleryjskich

14:00 Pokaz władania białą bronią konno

14:30 Inscenizacja „Wrzesień 1939”

15:00 Prezentacja pojazdów zabytkowych z kampanii włoskiej

15:30 Prezentacja wyszkolenia działonu artylerii konnej

15:45 Pokaz walki prawdziwą szablą (Szkoła Szermierki Salut)

16:00 Występ zespołu KSINZOKI

16:30 Inscenizacja „Włochy 1944”

16:50 „Hołd Weteranom”

17:00 Spacer po Cytadeli - SPHM Reduta i Sympatycy Arch. Militarnej (start: Dzwon Pokoju)

Cytadela