Home / Uncategorised / Program szczegółowy 2018

 

PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA 15. PUŁKU UŁANÓW POZNAŃSKICH – 33. DNI UŁANA 2018

(w opracowaniu)

PIĄTEK, 20 kwietnia – Wędrzyn

9:00 – Msza św. w intencji 15. batalionu Ułanów Poznańskich – Kościół Parafialny pw. św. Sebastiana
10:00 – Uroczysty apel z okazji Święta 15. batalionu Ułanów Poznańskich – Plac apelowy
11:45-15:00 – Piknik rodzinny – Plaża nad jeziorem w Wędrzynie

 

PIĄTEK, 20 kwietnia – Poznań – CWJ Hipodrom Wola

28. Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI:
9.00 – ujeżdżenie – hala
11.30 – strzelanie z konia – hipodrom
15.30 – kros – hipodrom

Dzień otwarty dla szkół
11.00 – Wystawa Niepodległej – hipodrom

SOBOTA, 21 kwietnia – Poznań – CWJ Hipodrom Wola
28. Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI:
9:45 – skoki – hala
11:30 – władanie lancą i szablą – hipodrom

Piknik wojskowy
11.00 – rozpoczęcie pikniku

 

Uroczystości w centrum Poznania
19:40 – Capstrzyk pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich
Trasa: …………………………………..

20:00 – Apel Poległych pod Pomnikiem z udziałem Władz Miasta Poznania i Gości Honorowych.
ul. Ludgardy / Paderewskiego

 

NIEDZIELA, 22 kwietnia – Poznań
10:00 – Msza św. za dusze poległych i pomordowanych Ułanów Poznańskich
Kościół o.o. franciszkanów – Wzgórze Przemysła

10:45-11:00 – Przemarsz kolumny konnej i zmotoryzowanej
Trasa: pl. Mickiewicza – ul. Ludgardy / Paderewskiego

11:00 – Uroczystość pod Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich
Wręczenie odznak pamiątkowych 15. batalionu Ułanów Poznańskich
ul. Ludgardy

12:00 – Oddanie hołdu Sztandarowi Pułku
Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek

10:00 Spacer po Cytadeli – SPHM Reduta (start: Dzwon Pokoju)

11:00-17:00 Festyn rodzinny, biwak grup rekonstrukcyjnych

11:00 Pokaz woltyżerki (Lajkonik)

12:00 Pokaz jazdy western (Stajnia NB Ranch)

12:30 Prezentacja pojazdów zabytkowych z okresu międzywojennego

– przejazd kolumny z opisem pojazdów

– prezentacja obsługi armaty p-lot Bofors 40mm

13:00 Występ zespołu KSINZOKI

13:30 Prezentacja uczestników 32. Dni Ułana

– runda z opisem reprezentowanych środowisk

13:45 Dekoracja uczestników Zawodów Kawaleryjskich

14:00 Pokaz władania białą bronią konno

14:30 Inscenizacja „Wrzesień 1939”

15:00 Prezentacja pojazdów zabytkowych z kampanii włoskiej

15:30 Prezentacja wyszkolenia działonu artylerii konnej

15:45 Pokaz walki prawdziwą szablą (Szkoła Szermierki Salut)

16:00 Występ zespołu KSINZOKI

16:30 Inscenizacja „Włochy 1944”

16:50 „Hołd Weteranom”

17:00 Spacer po Cytadeli – SPHM Reduta i Sympatycy Arch. Militarnej (start: Dzwon Pokoju)

Cytadela

 
Share this page
 

Polub nas